هر کدام از شما عزیزان که قصد خرید لوله پلی اتیلن را دارید و از قیمت، لیست قیمت، معیار های تعیین قیمت و نیاز خود بی خبر هستید و سوال دارید ما را در این نوشته دنبال کنید.

در این نوشته قصد داریم شما عزیزان که به ما اعتماد کرده اید را در ابتدا با نوع خاصی از لوله با اسم لوله پلی اتیلن آشنا کنیم و سپس به اصل متن و هدف خود یعنی قیمت، روش و دلایل محاسبه قیمت این نوع از لوله بپردازیم تا شما کامل آنها را بشناسید و بتوانید انتخاب کنید در واقع ما اینجاییم تا شما را برای شناخت هرچه بهتر نیاز خود و سپس نیاز سنجی و خرید به موقع و درست از فروشگاهی مناسب و مطمئن یاری دهیم پس ما را دنبال کنید.

امروزه قبل از خرید هر محصول باید بطور کامل نسبت به آن محصول و کاربرد آن اطلاعات جمع آوری کرد و با توجه به آن اطلاعات که بدست می آید نیاز سنجی کرده و اقدام به خرید کرد در نتیجه نیاز است ابتدا کمی درباره لوله پلی اتیلن بدانیم.

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن همانطور که از نام آن مشخص است نوعی از لوله است با جنس پلی اتیلن و قطعا این جنس خاص استقبال مشتریان و مخاطبین را به آن افزایش داده.

لوله پلی اتیلن همانطور که میدانید دارای انواع مختلف و البته متفاوتی است که کاربرد های مختلفی در زمینه های مختلف دارد برای مثال لوله پلی اتیلن تک جداره یا لوله پلی اتیلن دو جداره و... از انواع مختلف و متفاوت لوله پلی اتیلن هستند که امروزه به بازار عرضه می شوند.

اگر بخواهیم بصورت چند سرفصل برای ویژگی های این نوع از لوله ها بگوییم باید بگوییم که این لوله ها دارای وزن پایین است، در برابر ضربه مقاوم است، در برابر سایش مقاوم است، در برابر مواد شیمیایی مقاوم است، این لوله بدلیل سطح داخلی صاف و زبری کمی که دارد بسیار جریان پذیر است، لوله های پلی اتیلن اتصال پذیری راحتی دارند و به راحتی اتصال می یابند، نسبت به دیگر لوله ها از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند و همچنین دارای اتصالات متفاوت و مختلفی هستند.

با همه این ویژگی ها و شرایط که در قسمت بالا بطور مختصر به توضیح آن پرداختیم اما برای خرید این لوله به مانند بسیاری از محصولات دیگر از مهمترین دغدغه های خریداران قیمت و در عین حال کیفیت محصول است که هدف اصلی ما در این نوشته آشنایی شما با این موضوع و نوع محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن و اطمینان شما عزیزان از قیمت مناسب و در عین حال کیفیت مناسب و مطلوب ما است.

                                               لوله پلی اتیلن

شرایط خرید لوله پلی اتیلن را خوب و به روز بسنجید

لوله پلی اتیلن همانطور که به آن اشاره شد انواع مختلفی دارد و اگر با انواع لوله پلی اتیلن آشنایی نداشته باشید نمیتوانید به اهداف مورد نظر خود برسید از همین جهت پیشنهاد می شود شما خریدار محترم ابتدا نیاز خود را از جهات مختلف بررسی و محصول خود را انتخاب کنید و سپس در پی دریافت قیمت لوله پلی اتیلن و خرید لوله باشید.

قیمت لوله پلی اتیلن به مانند دیگر مواد و مصالح موجود در بازار تابع عوامل خاصی است همچون نوع مواد اولیه و میزان خلوص آن( هرچه مواد ضایعاتی کمتری در آن استفاده شده باشد طبیعی است که آن محصول با کیفیت تر است)، رتبه بندی مواد استفاده شده و... .

در راستای نیازسنجی و انتخاب آنچه نیاز دارید حتما به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به آنچه که از شرایط بازار می دانید و شاهد آن می باشید ثبات و تعادل بر قیمت مواد اولیه و به طبع بر قیمت لوله پلی اتیلن و یا دیگر محصولات حاصل از پلی اتیلن وجود ندارد و این بازار در این روز ها نوسانات و تغییرات زیادی را به خود شاهد است پس ما به شما پیشنهاد میکنیم محصول خود را به روز بسنجید و جستجو کنید.

                                           لوله پلی اتیلن بصورت رولی

قیمت لوله پلی اتیلن

از اولین سوالاتی که شاید ذهن هر خواننده و شنونده ای را پس از خواندن و یا شنیدن قیمت ها به خود مشغول کند این است که چگونه؟ و بر چه اساس؟ ما سعی میکنیم بطور کامل،مفید و شفاف شما عزیزان را با این موضوع آشنا کنیم.

قیمت لوله پلی اتیلن چگونه اعلام می شود؟

قطعا میدانید قیمت لوله پلی اتیلن نیز به مانند دیگر محصولات موجود در بازار که مورد استفاده قرار می گیرند و خرید و فروش می شوند برای خرید و فروش دارای ضوابط و قوانینی است که در فروردین سال 96 بود که هیات مدیره انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن در جلسه ای با بازنگری در ضوابط و اعلام قیمت لوله پلی اتیلن در انواع مختلف مصوب کرد که خود این انجمن قیمت مواد را بطور روزانه البته به همراه میزان عرضه اعلام کند و بطور میانگین و بصورت هفتگی قیمت لوله پلی اتیلن در انواع و سایز های مختلف را اعلام کند که باید بدانیم این قیمت نیز بر اساس نوسانات قیمت مواد در بورس انجمن لوله پلی اتیلن و هزینه ها است و با توجه به همین نکته میتوان دانست که اعلام روزانه این قیمت ها کاری دشوار است.

                                             انواع لوله پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن بر چه اساس اعلام می گردد؟

قیمت لوله پلی اتیلن آنچنان که گفته شد با توجه به معیار هایی تعیین و اعلام می شود برای مثال این موضوع که نوع لوله چیست و یا چه نوع مواد اولیه ای و با چه سطحی در آن استفاده شده و یا اینکه چه میزان فشار را می تواند تحمل کند و از کدام کارخانه است و موارد متعدد دیگر از جمله موضوعاتی هستند که در قیمت گذاری لوله پلی اتیلن موثر هستند.

اما به غیر از روند اصلی ساخت و تولید لوله پلی اتیلن بسیاری از نکات دیگر نیز هستند که در تعیین و اعلام لیست قیمت لوله پلی اتیلن موثر هستند اگر بخواهیم به این موارد اشاره کنیم باید بگوییم که این فاکتور ها موارد متعددی هستند برای مثال همانطور که گفته شد و میدانید ماده اصلی تشکیل دهنده لوله پلی اتیلن، پلی اتین است که قیمت این ماده در بازار بورس دائما در حال تغییر و نوسان است و یا برای مثال نوسانات بازار ارز و با توجه به آن قیمت مواد وارداتی، هزینه های کارخانه اعم از حقوق کارکنان تا حمل و نقل و... اینها همه مواردی هستند که در کنار مواردی که در بند قبل گفته شد بر تعیین و اعلام لیست قیمت لوله پلی اتیلن موثر است.

خالی از لطف نیست که بگوییم شاید یکی از دلایلی اعلام لیست قیمت لوله پلی اتیلن در انواع متفاوت و مختلف بصورت هفتگی و میانگین همین تغییرات است.

البته برخی از انواع لوله های پلی اتیلنی هستند مانند لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت که علاوه بر موضوعات فوق مواردی چون قیمت فروش مواد اولیه آن،  نوع تحویل و محل تحویل و... نیز  بر تعیین لیست قیمت آن موثر است.

نکته ای که باید بگوییم این است که قیمت ها بر اساس کیلوگرم( وزن) لوله پلی اتیلن و یا متراژ لوله پلی اتیلن محاسبه و اعلام می گردد و جالب است که بدانید طبیعی است که لوله پلی اتیلن نیازمند به اتصالات است و قیمت و لیست قیمت این اتصالات در لیست قیمت لوله پلی اتیلن بسیار موثر و تاثیر گذار است زیرا از ویژگی های شاخص و مهم لوله های پلی اتیلنی همین اتصال پذیری در زوایا و حالت های مختلف است و طبیعی است تغییر قیمت اتصالات موثر در تغییر قیمت لوله پلی اتیلنی باشد.

                                                 اتصالات لوله

شرحی بر عوامل قیمت گذاری

در نوشته های بالا کلمات و عواملی چندین بار به عنوان عامل موثر بر قیمت گذاری بیان شد از جمله نوع مواد اولیه استفاده شده در تولید و یا میزان خلوص این مواد و.... که ما اینجا شما را برای انتخابی بهتر با چندی از این موارد کمی جزئی تر آشنا میکنیم.

لوله های استاندارد:

لوله پلی اتیلن استاندارد در سه سطح A  و B و C و با مهر استاندارد وارد بازار می شود و مورد استفاده مصرف کنندگان قرار میگیرد که مشخصا این درجه بندی بر اساس کیفیت، اصالت و ضمانت آن محصول است و از جمله موارد تاثیر گذار در قیمت لوله پلی اتیلن است.

خلوص مواد( خلوص لوله پلی اتیلن):

در لوله های پلی اتیلنی همانطور که گفته شد این به این معناست که چه مقدار در روند ساخت این لوله ها از ضایعات استفاده شده که هرچه این میزان بیشتر باشد از کیفیت و قیمت لوله کم می کند.

مواد اولیه( نوع مواد استفاده شده در لوله پلی اتیلن):

مواد اولیه ای که امروزه در لوله پلی اتیلن استفاده می شود بر سه نوع است که به ترتیب از کیفیت پایین به بالا و البته قدیمی تر به جدید تر عبارت است از مواد pe63 و pe80 و pe100 که در حال حاضر اگرچه pe100  جدیدترین نوع مواد اولیه است و لوله های پلی اتیلن ساخته شده با آن بسیار سبک است اما pe80  بیشترین استفاده را با توجه به وزن کم و ضخامت کم و در عین حال تحمل فشار بالاتر نسبت به دو مورد دیگر دارد و pe63 نیز تقریبا از دور خارج شده محسوب می شود.

تحمل فشار( میزان فشاری که لوله پلی اتیلن تحمل می کند):

میزان فشاری که لوله پلی اتیلن تحمل می کند نیز در قیمت آن موثر است این میزان تحمل فشار برای انواع مختلف از این لوله بین 4 تا 16 بار است و با بالا رفتن این قدرت قیمت آن نیز افزایش می یابد.

آیا نوع لوله پلی اتیلن بر قیمت آن موثر است؟

در اینجا باید بگوییم بله قطعا نوع لوله پلی اتیلن بر قیمت آن موثر خواهد بود.

اگر به دنبال اینکه چرا نوع لوله پلی اتیلن بر قیمت آن موثر است هستید باید به ویژگی های انواع لوله پلی اتیلن در کاربرد های مختلف و متفاوت آن توجه کنید برای مثال ما به چند نمونه از انواع لوله ها و چند نموه از ویژگی های آنها اشاره میکنیم تا بهتر دلیل این تفاوت قیمت برایتان آشکار شود.

لوله پلی اتیلن گازی

در ابتدا با لوله پلی اتیلن گازی آغاز می کنیم که این لوله با مواد اولیه به روز و درجه یک( pe100) ساخته می شود و دارای ویژگی های خاصی چون استحکام، دوام و انعطاف پذیری بالا و استاندارد های خاص است

لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

برای اینکار با توجه به نوع منطقه و زمین نوع خاصی از لوله باید انتخاب شود که بطور معمول سایز 16 میلیمتر را داراست.

لوله پلی اتیلن فشار قوی

این نوع لوله فشاری بین 16 تا 32 بار را باید تحمل کنند و باید مقاومت در برابر مواد شیمیایی و ترک خوردگی و... داشته باشد و بدلیل حساسیت کاری که دارد باید از مواد مرغوب در تولید آن استفاده کرد.

لوله پلی اتیلن آبرسانی

این لوله طبیعی است که باید عمر و دوام بالا و مقاومت در برابر شرایط مختلف دمایی و... داشته باشد و باید استاندارد های مختلفی نیز داشته باشد چون مقاومت در برابر پوسیدگی و حتی تابش خورشید.

                                            لوله استفاده شده در شبکه

لوله پلی اتیلن کابلی

این نوع لوله بیشتر در سیستم ها و شبکه های برق رسانی استفاده می شود و می توان برای این شبکه ها برای ویژگی های لازم در آن از لوله های درجه دو نیز استفاده کرد و از آنجاییکه فشاری بر لوله وارد نیست می توان و در واقع بهتر است از لوله پلی اتیلن با تحمل فشار کمتر استفاده کرد.

            لوله های استفاده شده در سایز های مختلف

لوله پلی اتیلن فاضلابی

این لوله پلی اتیلن همانطور که از اسم آن مشخص است در شبکه های فاضلاب کاربرد دارد و باید فشار زیادی را تحمل کند در نتیجه از لوله های با تحمل فشار بالا باید برای آن استفاده کرد در ضمن این نوع از لوله ها باید در روند تولید در دستگاه خاصی به تولید برسند و در مقابل اکسایش و تغییرات دمایی و... نیز مقاوم باشند و دارای تست ها و استاندارد های خاص است.

لوله پلی اتیلن زهکشی

این نوع لوله که بیشتر برای خارج کردن آب های مانده در قسمت های مختلف کاربرد دارد و در طرح و شکل های مختلف مشبک و نیمه مشبک تولید می شود از جهت کاربرد هایی که در مکان هایی چون ساختمان ها، مزارع و باغات، پل ها و زمین های ورزشی و تفریحی و... دارد دارای ویژگی های خاص از جمله تحمل فشار، مقاومت در برابر تغییرات محیطی، قدرت انتقال آب مناسب و بالا( قدرت زهکشی بالا)، انعطاف پذیری و... است.

با توجه به ذکر انواع لوله های پلی اتیلن و ویژگی های آنها و توضیحات چگونگی تاثیر هر ویژگی بر قیمت لوله پلی اتیلن قبل از آن دیگر قضاوت در مورد هر کدام از این لوله ها با شما مخاطبین عزیز.

قطعاً حال شما هم می توانید مانند کارشناسان این حوزه عمل کنید و بطور تقریبی قیمت هر کدام از این لوله ها را با هم مقایسه کنید.

لازم به ذکر است که سایز لوله پلی اتیلن انتخابی شما نیز در قیمت آن تاثیر دارد و این لوله ها از نظر سایز از  1/2  اینچ الی 32 اینچ و یا به عبارتی از 16 میلی متر الی 710 میلی متر تولید می شود.

                                     لوله در سایز ها و اندازه های متفاوت

تنها قیمت لوله پلی اتیلن اطلاعات کافی را برای انتخاب لوله پلی اتیلن به ما می دهد؟

قطعا اینطور نخواهد بود و بر خلاف قسمت قبل اینجا جواب منفی است.

تا اینجا اطلاعات لازم را درباره قیمت لوله پلی اتیلن در اختیار شما عزیزان قرار دادیم اما اگر نسبت به انتخاب خود و ویژگی های نیاز خود شناخت کافی ندارید اطلاعات دیگری نیاز است تا انتخابی کامل و درست داشته باشید.

شما عزیزان باید باید بدانید که قبل از خرید به چه نکات دیگری باید توجه کرد که در اینجا ما چند مورد را به شما عزیزان تقدیم می کنیم.

قطعا باید بدانید برای کاربرد های مهم و حساس و البته تحت فشار و کار در فشار بالا و حتی در پروژه ها و فعالیت هایی که می دانید جوش پلی اتیلن در آن نیاز است باید از لوله‌هایی با کیفیت بالا و استاندارد های مورد نیاز آن استفاده کرد یعنی از لوله هایی کاملا مرغوب و با کمترین درصد از ضایعات و یا حتی بدون ضایعات و با درصد خلوص بالا باید استفاده کرد و یا باید بدانید که برای آبرسانی به تاسیسات مجتمع‌های حساس صنعتی و پالایشگاه‌ ها از لوله ‌های پلی اتیلن با کیفیت بسیار بالا باید استفاده نمود در واقع طبق استاندارد های بیان شده از لوله هایی با خلوص صد درصد باید استفاده کرد.

در اینجا خود نیز می توانید حتی با توجه به قیمت نیز جنس لوله پلی اتیلن مورد نیاز خود و میزان خلوص و استاندارد بودن آنرا بطور تقریبی تعیین کنید.

 ما در این نوشته سعی کردیم تا آنجا که می توانستیم شما را با آنچه نیاز بود برای خرید مطلوب و مناسب لوله پلی اتیلن با توجه به قیمت، نوع پروژه و نیاز آشنا کنیم و شما را بطور کامل با قیمت ها، نوع محاسبه و نیاز سنجی برای خرید لوله پلی اتیلن آشنا کنیم حال شما با نیازسنجی و انتخاب مناسب می توانید به هرچه بهتر انجام شدن پروژه خود کمک کنید و با انتخاب فروشگاهی مطمئن و مناسب و خوش نام برای دریافت خدمات و خرید لوله پلی اتیلن از انجام پروژه خود بطور کامل و با کیفیت مناسب اطمینان حاصل کنید.

برای اطلاعات، تهیه محصولات و دریافت خدمات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید :

 

66381205-021 الی 7

66381676-021 الی 9

09124234838