لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن یکی از انواع لوله می باشد که به تازگی وارد بازار شده است و جزء لوله های جدید و به روز می باشد.  لوله های پلی اتیلن یکی پلیمر ساده می باشد. از این لوله های پلی اتیلن در صنعت پلاستیک سازی استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن دارای کاربرد های زیادی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به ساخت و تولید لوله، صنعت پلاستیک، اتصالات آبرسانی و گاز رسانی اشاره کرد. و به طور گسترده تر می توان به کاربرد های آن در موارد زیر اشاره کرد:

سیستم های لوله کشی فاضلاب های صنعتی، سیستم های آبیاری، مخابرات، سیستم های انتقال گاز، پوشش دادن کابل های برق، فیبر های نوری، شبکه زه کشی، پوشش دادن به بعضی از لوله های فلزی و ...

لوله پلی اتیلن دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از آن ها لوله پلی اتیلن فاضلابی می باشد که همانطور که از نامش پیداست برای فاضلاب استفاده می شود. تولید لوله پلی اتیلن در دستگاه های مخصوص به طور اسپیرال معروف است انجام می شود. لوله پلی اتیلن فاضلابی مخصوص فاضلاب خانگی می باشد.

زیاد شدن جمعیت باعث شده است که برای حفظ کردن سلامتی تمام افراد اهمیت دفع فاضلاب حس شود به همین سبب تولید لوله پلی اتیلن فاضلابی افزایش پیدا کرده است تا بتوان به وسیله ی آن آن ها را دفع کرد و یا انتقال داد. استفاده از این لوله های پلی اتیلن بسیار گسترش یافته است به صورتی که حتی در شهر های بسیار کوچک نیز سیستم فاضلاب شهری پر کاربرد شده است این امر به این دلیل می باشد که بتوان فاضلاب های بسیار زیادی که توسط افزایش شهر نشینی و رشد جمعیت شده است را بتوان دفع کرد و از سلامتی افراد محافظت کرد. این مساله برای محیط نیز بسیار دارای اهمیت می باشد. لوله های فاضلابی از پلاستیک ساخته شده اند و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها را می توان در اندازه ها و قطر های متفاوت تولید کرد و به کار برد.

لوله پلی اتیلن 1

مزایای لوله پلی اتیلن

این لوله های پلی اتیلن جاگزین مناسبی برای لوله های چدنی، بتنی و فلزی می باشد. این نوع از لوله ها حتی نسبت به پی وی سی آن نیز بیشتر کاربرد دارد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع لوله ها دارای ویژگی های برجسته و خاصی در زمینه صنعتی می باشند. یکی از این ویژگی ها مقاوم بودن آن در برابر تنش های محیطی می باشد.

یکی دیگر از مزیت های لوله پلی اتیلن، مقاوم بودن در مقابل مواد شیمیایی و همچنین مقاوم بودن در مقابل اشعه خورشید می باشد.

مستحکم بودن، انعطاف پذیری بسیار بالا و همچنین ماندگاری و طول عمر بالای لوله های پلی اتیلن نیز از دیگر مزایای این لوله ها می باشد.

نصب و راه اندازی راحت و آسان این لوله ها، هزینه پایین تعمیرات، نگهداری بدون دردسر آن ها نیز جزء مزایا به شمار می رود.

باید متذکر شد که حمل و نقل این لوله ها نیز بسیار راحت انجام می شود.

لوله پلی اتیلن 2