روش تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن

قطعا هرکسی که کمی از کارهای فنی و تاسیساتی سر در بیاورد با لوله و اتصالات پلی اتیلن آشنایی دارد ، لوله واتصالات پلی اتیلن یکی از پر کاربرد ترین انواع لوله ها در ساختمان سازی و صنایع فاضلاب می باشد که دلایل زیادی برای استفاده از آن ها وجود دارد ، از جمله این دلایل می توان به دوام ، وزن کم ، عدم خوردگی توسط رطوبت و هوا ، قیمت ارزان تر نسبت به فلزات و همچنین مقاومت در برابر اسید ها و بازها نام برد. در این مقاله قصد بررسی و توضیح فرآیند تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن در صنعت را داریم.

 

مراحل تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن

تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن به صورت عمده توسط روش اکستروژن انجام می شود و مراحل کلی تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن به صورت زیر می باشد:

  1. خشک و مذاب کردن مواد اولیه
  2. ورود به اکسترودر
  3. خنک کردن
  4. دستگاه های کشش
  5. مارک کردن و یا برچسب زدن
  6. برش
  7. بسته بندی

 

روش تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن

مراحل صنعتی تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن شامل مراحل یک تا چهار می باشد که در مباحث بعدی ارائه می شود

خشک و مذاب کردن مواد اولیه

 در این مرحله ابتدا مواد مذاب خشک و مذاب شده و به دلیل امکان جذب رطوبت ، به جهت تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن موادمذاب ابتدا آبگیری می شوند.

ورود و جریان در اکسترودر

هانطور که گفته شد روش تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن به صورت اکستروژن انجام می شود ، اکسترودر مجموعه ای دستگاه  متشکل از یک محفظه و ماردون می باشد که برای شکل دهی و قالب گیری لوله و اتصالات پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد، به صورت عمده یک اکسترودر از سه بخش عمده به نام های زیر ساخته شده است

  • ناحیه ی تغذیه Feed zone
  • ناحیه تراکم و فشردگی Compression & transition zone
  • ناحیه ی اندازه گیری و سنجش metering zone

 

شمای کلی یک اکسترود (extruder) در شکل زیر نمایش داده شده است:

شمای کلی یک اکسترودر تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن

در مراحل بعدی با خنک کردن مواد مذاب در قالب به شکل دلخواه دست یافته و در مرحله ی کشش به چگالی دلخواه از لوله و اتصالات پلی اتیلن دست یابی می کنیم. در نهایت مارک برند برروی لوله و اتصالات پلی اتیلن قرار می گیرد.