با پیشرفت در تولید لوله ها و گوناگونی و فراوانی انواع آن ها در بازار ، این امر باعث به وجود آمدن نوعی از لوله شده که به لوله کاروگیت شهرت دارد ؛ این لوله ها دوجداره می باشند یعنی دارای دو وجه درونی صاف اما بیرونی حلقه ایی شکل بوده که در برابر فشار های بسیار زیاد هم مقاومت نشان می دهند و کاربرد های مختلفی دارند  .

مشخصات لوله کاروگیت را شرح دهید

این لوله ها انعطاف پذیری بسیار بالایی نیز دارند و ترک نمی خورند . لوله کاروگیت به جهت مقاومت و دوجداره بودنش در سازه های زیر زمینی به عنوان یک جوی زیر زمینی مورد استفاده قرار می گیرند . یکی دیگر از کاربرد های آن ، استفاده در تهویه ، لوله خنک کننده ، احیای لوله شکسته و ... است .

                                                             لوله کاروگیت

 نمی توان برای لوله کاروگیت  قیمت مشخصی گفت چون قیمت آن با توجه به نوسانات بازار تغییر می کند ، اما تغییرات قیمتی آن ها نسبت به مقدار فشاری که در زیر خاک تحمل می کنند دارای تفاوت است . اما برای دانستن  قطعی ترین قیمت لوله کاروگیت شما می توانید با تماس به فروشگاه پارسی کار اطلاع حاصل نمایید .

لوله فاضلابی دوجداره کاروگیت

از مهم ترین کاربرد های آن می توان به انتقال سیالات فاضلاب اشاره کرد که در ایران جزو پر فروش ترین محصولات  می باشد . یکی از کارکرد های لوله فاضلابی دو جداره  کاروگیت هوادهی کمپ کردن لجن فاضلاب می باشد . طول عمر بالای این محصول یکی از دلایل مهمی است که باعث ایده آل بودن آن در جهت انتقال فاضلاب شده است .

لوله کاروگیت در دو نوع کاروگیت و اسپیرال کاروگیت در بازار عرضه می شود . این دو از لحاظ ظاهری هیج تفاوتی با یکدیگر ندارند تنها تفاوت آن ها به جهت نحوه ی تولید شان می باشد .

در لوله کاروگیت با استفاده از روش قالب گیری تولید می شود . این نوع از لوله ها در اصل برای استفاده در نقاط بسیار عمیق زمین ساخته شده است تا زمان زمین لرزه شکسته نشده تا مواد شیمیایی پخش نشود . اما در تولید لوله اسپیرال کاروگیت ، لوله پس از سرد شدن و درون آب قرار دادن خیلی آرام رول می شود و به یکدیگر چسبانده می شود .

در آخرین مرحله با استفاده از غلطک های فشار بالا لوله ها را به بقیه ی مواد می چسبانند . نکته ی بسیار جالب در مورد این لوله ها این است که با وجود مقاومت بسیار بالای خود اما وزن این لوله ها بسیار کم است که این امر موجب حمل و نقل آسان تر ان نیز می شود .

تولید کنندگان لوله کاروگیت

به دلیل افزایش نیاز به لوله کاروگیت برای فاضلاب ها ، استان هایی از ایران به منظور تامین احتیاجات طرح های عمرانی کشور اقدام به تولید این محصولات کرده اند . از جمله ی این استان ها می توان به قزوین ، ساوه ، سمنان اشاره کرد که کارخانه های بسیار مجهزی احداث کرده اند .

                                            دانلود pdf

پارسی کار