لوله پلی اتیلن فاضلابی

انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی که دارای اندازه‌هایی از 50 تا 160 میلیمتر هستند، برای فاضلابهای منازل مسکونی و ساختمانها به کار می‌روند. لوله پلی اتیلن فاضلابی با اندازه 150 میلیمتر برای فاضلابهای شهری، کانال آب و انتقال آب ناشی از بارش باران به کار می‌روند. لوله‌هایی که از 50 میلیمتر تا 160 میلیمتر هستند، اتصال‌های جوشی به کار می‌رود که کلاس کاری 4 اتمسفر دارند. لوله پلی اتیلن فاضلابی برای جمع‌آوری فاضلاب  و پسابهای صنعتی تولید و عرضه می‌شوند. در تعاملات لوله پلی اتیلن فاضلابی و ساختار خاک، این لوله‌ها می‌تواند در زیر زمین و در فاضلاب شهری و روستایی، فاضلاب کارخانه، جمع‌آوری آبهای سطحی و ... کاربرد داشته باشد. لوله پلی اتیلن فاضلابی در پروژه‌های مختلف ساختمانی یا صنعتی در ابعاد و قطر و وزن‌های متفاوت تولید می‌شوند و به بازار عرضه می‌گردد. لوله پلی اتیلن فاضلابی را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد: لوله اسپیرال پلی اتیلن، لوله تک جداره پلی اتیلن، لوله دو جداره یا کاروگیتی. کارایی و عملکرد لوله پلی اتیلن فاضلابی نسبت به لوله‌های سنتی مانند لوله‌های پی وی سی یا چدنی بهتر است. این نوع لوله‌ها آسان و سریع نصب می‌شوند و نسبت به دیگر لوله‌ها اقتصادی‌تر هستند.

لوله پلی اتیلن فاضلابی

تعاملات لوله پلی اتیلن فاضلابی و ساختار خاک

در تعاملات لوله پلی اتیلن فاضلابی و ساختار خاک، لازم است پیش از لوله‌کشی بتوانیم لوله‌ای مناسب با نوع خاک را انتخاب و خریداری کنیم. در لوله کشی فاضلابی، شرایط سخت و پرهزینه می‌باشد. در این پروژه‌ها اگر از لوله‌هایی با وزن کم و قیمت ارزان و بی کیفیت استفاده شود، طبیعتا با گذر زمان سیستم لوله‌کشی دچار مشکل و نشتی خواهد شد. در نتیجه مجددا باید لوله‌کشی انجام شود. در اینگونه پروژه‌ها استفاده از لوله پلی اتیلن فاضلابی باکیفیت و بادوام الزامیست تا روند پیشروی پروژه افزایش یابد. لوله پلی اتیلن فاضلابی بهترین گزینه برای لوله‌کشی فاضلابی می‌باشند. از مزایای این لوله‌ها می‌توان دوام بالا، حمل و نقل آسان، وزن کم، مقاوم در برابر انواع مواد شیمیایی، بدون احتمال نشتی، اطمینان از اتصالات، بدون احتمال رسوب‌گرفتگی و کمترین میزان افت فشار سیال را نام برد. لوله پلی اتیلن فاضلابی از محبوبیت بالایی برخوردار است و امروزه کارایی آن بسیار گسترده می‌باشد. دیواره این لوله‌ها در برابر شرایط اسیدی و شیمیایی مقاومت بالایی دارد که این عامل سبب می‌شود که دیواره لوله دچار ترک نشود. استفاده از انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی در پروژه‌های آب و فاضلاب با محیط زیست سازگار است. این نوع لوله‌ها از حمله جانوران موذی در امان هستند و برابر فشار مقاوم می‌باشند.

 

 

کنترل کیفیت و تضمین کیفیت لوله پلی اتیلن فاضلابی کاروگیت

لوله کاروگیت یکی از انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی است که کاربرد بسیاری دارد و مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. این لوله‌ها از نوع پلی اتیلن دو جداره هستند که سطح بیرونی آن به شکل اسپیرال می‌باشد. سطح داخلی این لوله صاف و صیقلی است که برای عبور سیالاتی مانند فاضلاب‌های اسیدی یا بازی به کار می‌رود. لوله‌های کاروگیت بیشترین استفاده را در صنعت و شهرسازی دارد. انواع کارخانه‌های تولیدی جهت ساخت و تهیه این لوله‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا محصولی مرغوب و باکیفیت را در اختیار خریداران قرار دهند.  تولید انبوه این محصول سبب شده تا مشتریان از کنترل کیفیت و تضمین کیفیت لوله پلی اتیلن فاضلابی کاروگیت اطمینان داشته باشند. لوله کاروگیت که دو جداره می‌باشد در زیر زمین استفاده می‌گردد و سطح داخلی صاف آن موجب حرکت سریع مواد در درون آن می‌شود. وزن سبک، مقاومت بالا، محدوده دمایی گسترده و عدم انجماد از خصوصیات این لوله‌ها به حساب می‌آید

 

                                             لوله پلی اتیلن فاضلابی کاروگیت

خرید لوله پلی اتیلن فاضلابی

خرید لوله از مراکز مختلفی امکان پذیر می باشد و در حالت کلی این مراکز را می توان به دو نوع حضوری و غیرحضوری دسته بندی نمود که منظور از روش خرید لوله فاضلابی حضوری مراجعه به مراکزی است که در سطح شهر فعالیت می نمایند و به دلیل اینکه خرید از این مراکز با مشکلاتی همراه می باشد کمتر مورد توجه قرار گرفته و کم کم جای خود را به مراکز فروش اینترنتی داده است. لوله ها امروزه نقش بسزایی در زندگی و صنایع دارند و این لوله ها را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود. توجه داشته باشید که لوله های پلی اتیلن و کاروگیت از جمله لوله های پر کاربرد در صنایع می باشند که در انواع مصارف مختلف بکار گرفته می شوند. شرکت های بسیاری اقدام به فروش این لوله ها نموده اند که هر یک از آنها کیفیت و قیمت متفاوتی داشته و باید بهترین مرکز را برای خرید انتخاب نمایید.

 

 

 

منابع:

1. www.wikiplast.ir

2. www.jahannews.com

3.www.loolehonline.com

پارسی کار