لوله پلی اتیلن فاضلابی

انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی که دارای اندازه‌هایی از 50 تا 160 میلیمتر هستند، برای فاضلابهای منازل مسکونی و ساختمانها به کار می‌روند. لوله پلی اتیلن فاضلابی با اندازه 150 میلیمتر برای فاضلابهای شهری، کانال آب و انتقال آب ناشی از بارش باران به کار می‌روند. لوله‌هایی که از 50 میلیمتر تا 160 میلیمتر هستند، اتصال‌های جوشی به کار می‌رود که کلاس کاری 4 اتمسفر دارند. لوله پلی اتیلن فاضلابی برای جمع‌آوری فاضلاب  و پسابهای صنعتی تولید و عرضه می‌شوند. در تعاملات لوله پلی اتیلن فاضلابی و ساختار خاک، این لوله‌ها می‌تواند در زیر زمین و در فاضلاب شهری و روستایی، فاضلاب کارخانه، جمع‌آوری آبهای سطحی و ... کاربرد داشته باشد. لوله پلی اتیلن فاضلابی در پروژه‌های مختلف ساختمانی یا صنعتی در ابعاد و قطر و وزن‌های متفاوت تولید می‌شوند و به بازار عرضه می‌گردد. لوله پلی اتیلن فاضلابی را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد: لوله اسپیرال پلی اتیلن، لوله تک جداره پلی اتیلن، لوله دو جداره یا کاروگیتی. کارایی و عملکرد لوله پلی اتیلن فاضلابی نسبت به لوله‌های سنتی مانند لوله‌های پی وی سی یا چدنی بهتر است. این نوع لوله‌ها آسان و سریع نصب می‌شوند و نسبت به دیگر لوله‌ها اقتصادی‌تر هستند.

لوله پلی اتیلن فاضلابی

تعاملات لوله پلی اتیلن فاضلابی و ساختار خاک

در تعاملات لوله پلی اتیلن فاضلابی و ساختار خاک، لازم است پیش از لوله‌کشی بتوانیم لوله‌ای مناسب با نوع خاک را انتخاب و خریداری کنیم. در لوله کشی فاضلابی، شرایط سخت و پرهزینه می‌باشد. در این پروژه‌ها اگر از لوله‌هایی با وزن کم و قیمت ارزان و بی کیفیت استفاده شود، طبیعتا با گذر زمان سیستم لوله‌کشی دچار مشکل و نشتی خواهد شد. در نتیجه مجددا باید لوله‌کشی انجام شود. در اینگونه پروژه‌ها استفاده از لوله پلی اتیلن فاضلابی باکیفیت و بادوام الزامیست تا روند پیشروی پروژه افزایش یابد. لوله پلی اتیلن فاضلابی بهترین گزینه برای لوله‌کشی فاضلابی می‌باشند. از مزایای این لوله‌ها می‌توان دوام بالا، حمل و نقل آسان، وزن کم، مقاوم در برابر انواع مواد شیمیایی، بدون احتمال نشتی، اطمینان از اتصالات، بدون احتمال رسوب‌گرفتگی و کمترین میزان افت فشار سیال را نام برد. لوله پلی اتیلن فاضلابی از محبوبیت بالایی برخوردار است و امروزه کارایی آن بسیار گسترده می‌باشد. دیواره این لوله‌ها در برابر شرایط اسیدی و شیمیایی مقاومت بالایی دارد که این عامل سبب می‌شود که دیواره لوله دچار ترک نشود. استفاده از انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی در پروژه‌های آب و فاضلاب با محیط زیست سازگار است. این نوع لوله‌ها از حمله جانوران موذی در امان هستند و برابر فشار مقاوم می‌باشند.

 

 

کنترل کیفیت و تضمین کیفیت لوله پلی اتیلن فاضلابی کاروگیت

لوله کاروگیت یکی از انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی است که کاربرد بسیاری دارد و مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. این لوله‌ها از نوع پلی اتیلن دو جداره هستند که سطح بیرونی آن به شکل اسپیرال می‌باشد. سطح داخلی این لوله صاف و صیقلی است که برای عبور سیالاتی مانند فاضلاب‌های اسیدی یا بازی به کار می‌رود. لوله‌های کاروگیت بیشترین استفاده را در صنعت و شهرسازی دارد. انواع کارخانه‌های تولیدی جهت ساخت و تهیه این لوله‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا محصولی مرغوب و باکیفیت را در اختیار خریداران قرار دهند.  تولید انبوه این محصول سبب شده تا مشتریان از کنترل کیفیت و تضمین کیفیت لوله پلی اتیلن فاضلابی کاروگیت اطمینان داشته باشند. لوله کاروگیت که دو جداره می‌باشد در زیر زمین استفاده می‌گردد و سطح داخلی صاف آن موجب حرکت سریع مواد در درون آن می‌شود. وزن سبک، مقاومت بالا، محدوده دمایی گسترده و عدم انجماد از خصوصیات این لوله‌ها به حساب می‌آید

 

                                             لوله پلی اتیلن فاضلابی کاروگیت

 

 

 

منابع:

1. www.wikiplast.ir

2. www.jahannews.com

3.www.loolehonline.com