سبد آشغالگیر پلی اتیلن

 

در سیستم جمع آوری آبهای سطحی سبد آشغالگیر پلی اتیلن وقتی کاربرد پیدا می کند که وجود آشغال ها و زباله های مختلف سطح معابر نظیر برگ درختان، ظرف های پلاستیکی و اجسام جامد از طریق کانال های فاضلاب، کانیوها به آب ورودی تصفیه خانه ها ، موجب آسیب‌دیدگی یا گرفتگی پمپ ها ، شیر آلات ، خطوط لوله و سایر متعلقات تصفیه خانه ها می‌گردد.

پس به منظور جلوگیری از بروز همچنین مشکلاتی و همینطور مانع از ورود این گونه ذرات به واحدهای تصفیه خانه می‌بایست از سیستم های آشغالگیر مناسب استفاده گردد، که از انواع سیستم های آشغالگیر می‌توان به آشغالگیر سبدی اشاره نمود.

                                   آشغالگیر پلی اتیلن

آشغالگیر سبدی  پلی اتیلن بهترین و مقرون به صرفه ترین و البته کاربردی ترین (به علت سبک بودن و مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی) نوع آشغالگیر می‌باشدکه فاضلاب ابتدا وارد سبدی ساخته شده از پلی اتیلن شده و آشغال های موجود در فاضلاب را جدا سازی میکند. با توجه به نوع فاضلاب ، دبی، قطر ذرات عبوری، نوع بهره-برداری و آشغال های موجود در پساب قطر سوراخ های های سبد آشغالگیر پلی اتیلنی و ابعاد و اندازه آن متفاوت خواهد بود.

سیستم‌های آشغالگیر سبدی به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند. آشغالگیر سبدی درشت که برای جدا کردن مواد درشت مانند شاخ و برگ ، بطری وغیره … وآشغالگیر سبدی متوسط که برای جدا کردن مواد نسبتا درشت به کار می‌رود. تخلیه این آشغال‌گیرها به صورت دستی و یا به صورت استفاده از جرثقیل منو ریلی خواهد بود.

پارسی کار با توجه به تنوع محصولات تولیدی و بهره گیری از پرسنل جوشکار متخصص و مجرب قادر به تولید انواع سبد های آشغالگیر از قطر ۱۶۰ میلی متر الی ۳۰۰۰ میلی متر با ارتفاع های متناسب با نیاز پروژه می‌باشد.

این سبد ها را می توان در حوضچه پلی اتیلن یا منهول پلی اتیلن قرار داد .

منبع:آبانگاه صنعت آبان