بلک بری Black berry

میوه بلک بری با نام علمی “Rubus fruticosus” از خانواده تمشک است و بومی مناطق سردسیری و نیمه گرمسیری است. بلک بری یک گیاه دو ساله با ساقه های راست است و دارای برگ های سبز تیره ای می‌باشد و خوشه گل های سفید و صورتی تولید می‌کند که در نهایت به میوه تبدیل می‌شوند. فصل میوه دهی اواسط و اوایل تابستان است

خاصیت بلک بری

  • بهبود سلامت مغز
  • کاهش اختلال نعوظ
  • مزایای آنتی اکسیدان
  • کنترل کلسترول
  • سلامت استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان
  • درمان سرطان
  • کمک به حفظ سلامت لثه ها و دندان ها

بلک بری هم از نظر اقتصادی و هم از نظر خواص بسیار با ارزش است، طعم فوق العاده و شیرین دارد که علاوه بر خام خوری باعث شده که از آن در مربا، دسر، تنقلات و کیک ها نیز استفاده گردد. بلک بری باردهی بسیار بالایی دارد و یک منبع غنی از ویتامین A، BBBB6، فولات، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین K می‌باشد. همچنین دارای مقادیر بسیار زیادی  کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی است و هیچ گونه کلسترول مضری ندارد.

میوه نرسیده بلک بری سبز رنگ می باشد و تغییر رنگ خواهد داد به زرد ، قهوه ای نارنجی قرمز ، قرمز ، قرمز مایل به سیاه و در نهایت وقتی که میوه رسیده است به رنگ سیاه براق در خواهد آمد . این میوه در میان بذر های سردسیری هم خانواده خود مانند بلوبری و رزبری بدلیل سادگی در کشت انتخاب بهتری می باشد.

مشخصات گیاه بلک بری

از نظر گیاه شناسی مربوط به جنس Rubus و خانواده Rosaceae است، بومی برخی کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکای شمالی و جنوبی می باشد، بهترین عملکرد این گیاه در مناطق معتدل  است اما اگر در مناطق نیمه گرم و نیمه سرد نیز شرایط رشد آن فراهم باشد قابل رشد و نگهداری است، گیاه برای میوه دهی به حداقل چند صد ساعت سرمای زیر ۶ درجه نیاز دارد، مقاوم به سرما تا چندین درجه زیر صفر اما در مناطق با زمستان بسیار سرد باید محافظت شود، نیاز به خاک غنی و زهکشی بالا دارد. گل های بسیار زیبای این گیاه شبیه گل نسترن و محمدی است زیرا از نظر گیاه شناسی از یک خانواده هستند. شروع میوه دهی از سال دوم می باشد و تا بیش از ۱۵ سال میوه دهی دارد، سایز بوته براساس واریته و محل کاشت تا ۳_۲ متر می رسد.

کاشت بذر بلک بری

بذر بلک بری برای جوانه زنی نیاز سرمایی به مدت حداقل ۴-۳ ماه در دمای ۳- ۱ درجه و محیط مرطوب دارد بدین منظور بذرها را  به مدت ۲۴ ساعت خیس می کنیم سپس خاک استارتر استریل را با نسبت مساوی دارچین و پودر ذغال چوب حل شده در آب و غلیظ مرطوب می نماییم. البته خاک نباید زیاد خیس شود. در مرحله بعد به میزان ۲ سانتیمتر کف گلدان سنگریزه یا پوکه استریل  می ریزیم سپس گلدان استریل  مخصوص کاشت بذر را از خاک استارتر استریل پر می نماییم و بذرها را در سطح خاک پخش نموده و با لایه  کمتر از ۳-۲ میلیمتر خاک می پوشانیم. درون پلاستیک زیپ دار و یا یک مشما بسته با چند سوراخ در قسمت خنک تر یخچال با دما فوق قرار داده تا زمان ذکر شده سپری شود.

در این مدت خاک نباید خشک، جابه جا و یا دما زیاد تغییر کند. با جوانه زدن بذرها طی زمان ذکر شده گلدان را از یخچال خارج نموده و در محلی با آفتاب ملایم قرار می دهیم، پس از رسیدن هر گیاه به سایز چند سانتیمتر آنها را در گلدان تکی می کاریم. گیاه بلک بری نیاز به چندین ساعت نور مستقیم خورشید دارد با رسیدن گیاه به سایز مناسب آن را در فصل مناسب به محیط بیرون مانند باغچه و یا گلدان سایز متوسط و بزرگ در پاسیو و یا تراس منتقل می کنیم. گیاه خزان کننده است و نیاز به زمستان دارد.

خاک اصلی خاک با زهکشی بالا و غنی، آبیاری ۳ سانتیمتر در هفته و فصول بدون باران، اگر هوا گرم تر است دفعات آبیاری گیاه بالغ افزایش می یابد. تا قبل از جوانه زنی بذر ها باید خاک مرطوب باشد و آبیاری به گونه ای باشد که احساس کنید بذر ها نیز خیس شده اند .آبیاری با اسپری بهتر است و باید مراقب بود که بذر ها جابجا نشوند.

دمای جوانه زنی بهتر است بیش تر از ۲۵ درجه نباشد و در این مدت نباید در مقابل نور آفتاب قرار گیرد. جوانه زنی بلک بری حدودا ۱۵ الی ۲۵ روز طول خواهد کشید. پس از جوانه زدن بذر ها گلدان یا سینی نشا را به مکانی نورگیر منتقل کنید. پس از گذشت چند هفته و رویش ۲ تا ۴ برگ از بلک بری آن را به گلدانی بزرگ تر یا زمین اصلی منتقل کنید. ترکیب کوکوپیت ۲۰%+پیت ماس۴۰%+شن ریز۴۰% برای کاشت مناسب است.

در صورت انتقال به زمین بزرگتر باید فاصله کاشت بین نهال های بلک بری ۴۰ سانتی متر در نظر گرفته شود. جابجایی به زمین اصلی بهتر است در اواسط تا اواخر بهار انجام پذیرد.