لوگان بری

لوگان بری با نام های دیگر چشم اژدها و یا چشم گربه ای از میوه های مناطق گرمسیر آسیای جنوب شرقی همچون مالزی، چین و تایلند می باشد و امروزه به کشورهای مختلف دنیا فرستاده می شود. از دلایل نامگذاری این میوه به چشم اژدها، شباهت آن به کره چشم می باشد. این میوه را به صورت تازه و یا خام و به صورت تکه هایی از آن در آب میوه مورد استفاده قرار می گیرد و یا اینکه برای سالاد، شیرینیجات و ترشیجات مورد استفاده قرار می گیرد.

لوگان بری جزء گیاهانی می باشد که با توجه به نور کافی شما میتوانید آن را در خانه پرورش دهید. میوه این گیاه در ابتدا زرد و نارنجی می شود و بعد قهوه ای رنگ می شود و دارای پوست نازک، ولی سفت می باشد.

1-    محافظت از مغز

پلی ساکارید ها در لوگان با افزایش آنزیم های آنتی اکسیدانی مانند گلوتاتیون و SOD در مغز باعث کاهش آسیب مغزی و یا سکته مغزی می شود. آنها همچنین فعالیت ژن هایی را که از سلول های مغز محافظت می کنند، افزایش می دهد. این ترکیب گیاهی می تواند یک پروتئین آنتی اکسیدان  HO-1را در قسمت حافظه مغز ایجاد کند.

2-    تقویت کننده سیستم عصبی

در مطالعات مختلف سلولی تکه های میوه لونان فعالیت گلبول های سفید خون را افزایش می دهد. پلی ساکارید ها در این میوه قوی ترین ترکیبات تقویت ایمنی بدن هستند. این اثر تقویت ایمنی در محیط اسیدی کمتر در گلبول ها قوی تر بود. ساکاریدهای موجود در تکه های میوه، تولید سلول های ایمنی بدن را افزایش میدهد.

3-    یک آنتی اکسیدان قوی

لوگان غنی از اسید گالیک و اسید الاجیک است، که آنتی اکسیدانی عالی است. عصاره میوه این میوه می تواند رادیکال های آزاد را خنثی کرده و التهاب را در سلول های ایمنی کاهش می دهد. پودر دانه های خشک شده این میوه به طور سنتی برای کاهش خونریزی، تسکین غده های لنفاوی متورم و کنترل اگزما مورد استفاده قرار می گیرد.

4-    کاهش دهنده التهاب

آنتی اکسیدان ها در لوگان نه تنها آنزیم های آنتی اکسیدان بدن را تقویت می کنند، بلکه بر روی مسیرهای التهابی نیز تاثیر گذارند.  در سلول های ایمنی، لوگان کاهش دهنده اکسید نیتریک و TNF-alpha، که هر دو باعث التهاب می شود.

5-    مبارزه با سرطان

پتانسیل مبارزه با سرطان از ترکیبات فنولیک، فلاونوئیدها و پلی ساکارید های موجود در گل ها، میوه ها یا دانه های آن می آید.

در سطح DNA، لوگان می تواند فعالیت ژن هایی را که به سلول های سرطانی تقسیم و گسترش می یابند را کاهش دهد. این ژن ها باعث سرطان می شود، همچنین به عنوان "oncogenes " شناخته می شود، و ژن های مبارزه با سرطانantioncogenes در سلول ها را تقویت می کند.

6-    کمک به بی خوابی

دانه های خشک شده لوگان به مدت طولانی در طب سنتی برای درمان بی خوابی مورد استفاده قرار می گرفته است. و در آن از این گیاه با عنوان "احیا کننده قلب و طحال، تغذیه کننده خون و آرامش دهنده ذهن" اشاره می شود.

7. کمک به درمان دیابت

عصاره گل لوگان می تواند از آنتی اکسیدان ها دفاع کند و از فشار خون بالا جلوگیری کند. در مجموع، این اثرات می تواند برای افراد مبتلا به سندرم متابولیک مفید باشد.

8-    کاهش فشار خون

یک عنصر از دانه های لوگان با نام (کریلاژین) باعث کاهش فشار خون بالا می شود. لوگان می تواند با باز کردن رگ های خونی،  کاهش واکنش های مختلف و کاهش "نورآدرنالین" باعث کاهش فشار خون شود.

9-    بهبود نقرس

در مطالعات آزمایشگاه، برگ های لوگان تا حدودی آنزیم XOD  را مسدود می کند که سبب ایجاد اسید اوریک در نقرس می شود. بسیاری از داروهای مورد استفاده برای درمان نقرس مشابه هستند دانه ها همچنین باعث کاهش سطح اسید اوریک خون می شود.

10-    بهبود کم خونی

لوگان باعث  افزایش تعداد گلبولهای قرمز و هموگلوبین می شود. پس از 2 هفته به عنوان یک درمان اضافی، اثر قویتری نسبت به درمان استاندارد (آهن فومارات، ویتامین C و فولیک اسید) داشته است که می تواند باعث افزایش گلبول قرمز، هموگلبین و بهبود کم خونی در افراد مسن و زنان مبتلا به کم خونی شود.

11-    تقویت حافظه

عصاره میوه لوگان موجب بهبود یادگیری و حافظه میشود. مهم ترین منطقه مغز برای حافظه و تنها جایی که ما می دانیم سلول های جدید مغزی ایجاد می شود. این عصاره همچنین می تواند بقای سلول های مغز جوان را افزایش دهد. .

12-    چربی سوز

عصاره میوه لوگان موجب جلوگیری از افزایش وزن و افزایش لیپیدهای خون میشود و باعث  کاهش وزن بدن و چربی سوزی کل بدن و کاهش مقدار تری گلیسیرید موجود در خون می شود.

13. ضد پیری

لونگان اثرات ضد پیری  خود را از ترکیبات آنتی اکسیدانی خود، که می تواند رادیکال های آزاد، و گلوکز کاهش دهنده آن و منافع حساسیت به انسولین را خنثی کند، دارد.

مشخصات گیاه لوگان بری

این گیاه، هیبریدِ Rubus idaeus (تمشک قرمز) و Rubus ursinus (نوعی تمشک سیاه) است. جنس Rubus یازده تا سیزده گونه به نام‌های مختلف محلی دارد که معمول‌‌ترین و شایع‌‌ترین آن‌ها تمشک است. تمشک بیشتر در دامنه‌های البرز، به‌ویژه دره چالوس و سواحل شمالی از گیلان تا مازندران و گرگان و بندر گز به‌طور وسیع انتشار دارد و در شمال شرقی کشور، به‌ویژه در خراسان و همچنین در فارس و آذربایجان و برخی مناطق به فراوانی ‌می‌روید.

شاخه‌های جوان Rubus idaeus در طب سنتی به‌عنوان درمان گیاهی در بیماری‌های سرماخوردگی، تب و آنفلوانزا مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند.

سیتوکینینها نقشهای متعددی در کنترل نمو گیاه ایفا میکنند و در تحریک مستقیم یا غیرمستقیم ابتدای شاخه بسیار مؤثر هستند. مکانیسم عمل آنها در سطح مولکولی مشخص نیست. در اغلب شرایط سنتز  RNA را فعال و سنتز پروتئینها را تحریک و اغلب آنزیمها را فعال میکنند.

گیاهچههای بهدستآمده از کشت بافت دارای کوتیکول ابتدایی و ناقص و اغلب دارای سیستم ریشهای نامناسب هستند. زمانی که این گیاهچهها به خاک منتقل میشوند، دچار کمبود سریع آب، عقبماندگی رشد و حتی مرگ میشوند. برای رفع این مشکل، ایجاد ریشههای مناسب و سازگاری با شرایط خاک ضروری است. در اغلب موارد ریشهزایی در شرایط آزمایشگاهی انجام میشود؛ ولی ریشهزایی در خاک استریل یا نیمهاستریل نیز متداول است.

عصارههای هیدروالکلی از Rubus idaeus و Rubus occidentalis  دارای فعالیت ضدمیکروبی هستند. فعالیت ضدمیکروبی عصارهها متفاوت است و بستگی به سویه مورد تجزیه و تنوع رقم و نژاد آن دارد.  بهطور کلی، تأثیر عوامل محیطی بر کمیت و کیفیت متابولیتهای ثانویه و ویژگیهای آنها، یعنی فعالیت آنتیاکسیدانی و آنتیباکتریایی آنها بهخوبی شناخته شده است. از این رو تفاوت کم یا گاه قابل توجه بین عصاره برگ گیاه گلخانهای و مزرعهای از نظر میزان ترکیبات فنلی و فلاونوئیدی و یا آنتیاکسیدانی و آنتیباکتریایی با توجه به یکسان بودن دو گیاه از لحاظ گونه و تفاوت اصلی در شرایط رشدی و عوامل محیطی تأثیرگذار، میتوان به این مهم پی برد که فاکتور اصلی تأثیرگذار در تفاوت بین این دو منبع شرایط محیطی است.

گیاهان در شرایط مزرعه به شکلی پیوسته در معرض تنشهای زیستی و غیرزیستی قرار دارند، از طرفی گیاهان در شرایط گلخانه در اتمسفری تقریباً کنترلشده رشد میکنند که تنشهای محیطی را به حداقل میرساند. با نبودن یا کم بودن تنش، احساس نیاز گیاه به تقویت سیستمهای دفاعی کاهش مییابد، زیرا ترکیبات فنلیکی از سیستمهای اولیه و بنیانی دفاع از گیاه و کاهش اثر استرساند. پس با وجود تنش کمیت این ترکیبات نیز افزایش مییابد.

شرایط خاک: این گیاه در بیشتر خاک ها به غیر از خاک های شور و غرقابی می تواند بهترین رشد را داشته باشند. خاک های سبک شنی به همراه PH اسیدی، مخلوط خاک برگ پوسیده، خاک پیت و شن و ماسه برای کاشت لوگان داخل گلدان بسیار مفید می باشد.

شرایط نور: لوگان بری برای رشد و نمو بهتر به نور کافی خورشید نیاز دارد، ولی می تواند در محیط نیمه سایه هم رشد خوبی داشته باشد و اگر در فصل بهار که زمان جوانه زدن گیاه می باشد، باعث تحریک گیاه برای جوانه زدن می شود. زمانی که می خواهید این گیاه را در داخل آپارتمان نگهداری کنید باید گلدان را در مقابل پنجره جنوبی آپارتمان و یا منزل قرار دهید.

شرایط دما: این گیاه برای مناطق گرمسیری می باشد و به همین دلیل در برابر سرما مقاومت زیادی ندارد. بهترین دما برای لوگان بری بین 18 تا 22 درجه سانتی گراد می باشد و در دمای کمتر از 8 درجه سانتی گراد گیاه به کلی از بین می رود. به طور کلی این گیاه برای آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری همراه با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های خشک و خنک می باشد.

شرایط آبیاری: مقدار آبیاری این گیاه متوسط می باشد و در زمستان هم که هوا خنک تر می شود نیاز به آبیاری گیاه کمتر می شود. خاک این گیاه باید حتما زهکشی داشته باشد، زیرا عدم زهکشی خاک باعث پوسیدگی ریشه های لوگان بری می شود هر زمان که متوجه خشکی خاک گیاه شدید، باید نسبت به آبیاری آن اقدام کنید.

شرایط کوددهی: اصلی ترین کمبود این گیاه از نظر کود کمبود عناصر میکرو می باشد.

شرایط کاشت لوگان بری در گلدان

برای کاشت این نهال در گلدان، باید گلدان متوسطی را با مخلوطی از پیت، شن و ماسه، خاک برگ و کود پر کنید و در وسط آن گودالی ایجاد کنید و نهال را به داخل گلدان انتقال دهید.

اطراف ریشه نهال را با خاک نرم پر کنید و و با دست خا را به صورت فشرده کنید. بعد از کاشت نهال را آبیاری کنید و توجه داشته باشید که گلدان حتما زهکشی داشته باشد.

طریقه کاشت نهال لوگان بری: کاشت نهال بسیار آسان است. کاشت نهال با توجه به گونه‌های مختلف متفاوت است که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود در ادامه نیز همراه ما باشید.

نهال ریشه لخت: در این نوع نهال ابتدای گودالی ایجاد کنید، سپس کمی خاک درون آن بریزید و نهال را در درون آن قرار دهید و اطراف آن را با خاک نرم و مناسب پر کنید سپس گیاه را آبیاری کنید.

نهال گلدانی: در نهال گلدانی نیز ابتدا گودالی ایجاد نمایید سپس گلدان را شکسته و نهال را با خاک گلدان مستقیماً در گودال قرار دهید و اطراف آن را پر کنید. سپس گیاه را آبیاری کنید.