گوجی بری

گوجی بری میوه ای خاص، با طعمی شیرینی می باشد و خشک شده آن همانند کشمش است. این گوجی از خانواده سولاناسه می باشد و در گروه سبزیجانی مثل سیب زمینی، گوجی فرنگی، بادمجان و فلفل قرار دارد و از طرفی دیگر به دلیل موثر بودن این گیاه در گروه تمشک قرار می گیرد.

گوجی بری به دلیل ارزش تجاری و خواص دارویی آن به نام الماس قرمزیا الماس سرخلقب گرفته است. نام های دیگر این میوه ولف بری (wolfberry)، توت چینی، زالزالک می باشد.

گوجی بری دارای دو نوع می باشد، یکی قرمز و دیگری سیاه می باشد. گوجی بری سیاه شبیه به زخال اخته، کشمش و زرشک می باشد و تفاوت آن در رنگ سیاه این گوجی می باشد و میوه آن کوچک می باشد. از نظر نوع کاشت و آب و هوا تفاوتی با گوجی بری قرمز ندارد. گوجی بری به قدری دارای خاصیت می باشد که علاوه بر میوه از قسمت های دیگر آن مثل گل، برگ، بذر و ریشه آن هم مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید در تمام مناطق کشور به غیر از مناطق گرمسیر مخصوصا جنوب کشور، این گیاه را کاشت کنید و از ویژگی های مهم این گیاه این است که تحمل سرمای منفی 27 درجه را دارد. از نظر گرما هم تا 40 درجه را تحمل می کند.

خاصیت گوجی بری

گیاه گوجی بری جزء صیفی جات محسوب می شود و دارای خواص بسیاری می باشد. این گیاه برای درمان دیابت، کنترول سطح کلسترول خون، از بین بردن رادیکال های آزاد در بدن و تقویت سیستم ایمنی، سلامت قلبی و عروقی و سلامت بدن، جلوگیری از سرطان، حفاظت از سلول های مغز و جلوگیری از آسیب های کبدی و غیره بسیار مفید می باشد. دیگر اینکه از آسیب های پوستی مراقبت می کند و کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

گوجی به دلیل دارا بودن بالاترین سطح اکسیدان اکنون در قاره آمریکا و برزیل به عنوان دارویی برای ضد سرطان مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر افراد از طعم این گوجی خوش‌ شان می‌آید، زیرا چیزی بین گیلاس و بلوبری است. از نظر ظاهری شبیه به کشکمش هستند اما رنگی صورتی روشن‌ و طعم ترش و شیرینی دارند.

دیگر خواص گیاه گوجی بری:

  • ضد پیری (اکسیر جوانی)
  • تقویت حافظه و افزایش تمرکز

 

  • محافظت از کبد و سم زدایی آن
  • عملکرد جنسی و باروری را تقویت می کند
  • بهبود سیستم ایمنی بدن
  • سرشار از آهن و اسید فولیک بوده (۱۵ برابر اسفناج)
  • بهبود عملکرد گردش خون
  • تاثیر در وزن و کنترل آن بخصوص درمان لاغری
  • تنظیم قند خون

گیاه شناسی گوجی بری

گیاه گوجی بری به صورت بوته و یا درختچه ای کوتاه قد می باشد و ارتفاع آن حدودا 1 تا 2 متر می شود. از زمان تبدیل شدن به بوته و تا رسیدن به نهال، حداقل به دو سال زمان نیاز دارد. این گیاه برای رشد و نمو بهتر به 7 تا 8 ساعت نور مستقیم آفتاب نیازمند است و آفتاب باعث می شود که میوه های بیشتری تولید کند.

شرایط خاک: گوجی بری در هر نوع خاکی پرورش می یابد و بهترین خاک برای این گیاه ترکیب خاک شنی، رسی و ماسه ای می باشد. برای تولید محصولات با کیفیت بهتر است که کود حیوانی یا کمپوست به خاک زیر کاشت اضافه کنید. دیگر اینکه حتما خاک را زهکشی کنید و این نکته بسیار مهمی می باشد.

برای داشتن محصول با کیفیت بهتر است که گیاه را هرس کنید. برای این گیاه دو نوع هرس یکی سنگین و دیگری سبک وجود دارد. هرس سنگین در فصل زمستان برای از بین بردن شاخه های اضافه و هرس سبک در فصل تابستان برای حفظ شکل ظاهری گیاه می باشد.

بهترین زمان برای کاشت گوجی بری نیمه دوم سال می باشد. گل های این درختچه در اواخر خرداد ماه و اوایل تیر ماه ظاهر می شوند و بعد از گذشت 45 تا 85 روز تبدیل به گوجی می شوند و می توان گوجی ها را برداشت کرد.

شرایط آبیاری: اگر منطقه زیر کاشت گوجی بری دارای آب و هوای خشک می باشد باید گیاه را به صورت روزانه آبیاری کنید و اگر منطقه گوجی بری دارای آب و هوای مرطوب باشد، فقط زمانی که خاک گیاه خشک شد باید آن را آبیاری کنید.

توجه داشته باشید که در هر منطقه آب و هوایی آبیاری بیش از اندازه باعث تولید قارچ و پوسیدگی ریشه می شود و از طرف دیگر خشکی و بی آبی زیاد هم باعث پژمرده شدن برگ گیاه می شود. بهترین زمان برای آبیاری گیاه گوجی بری هنگام صبح می باشد و از پاشیدن آب به برگ ها جدا خودداری کنید.

طریقه کاشت گوجی بری به صورت نهال: در صورتی که قصد دارید این گوجی بری را به صورت مستقیم در زمین کاشت کنید بهتر است که نهال گوجی بری استفاده کنید. برای این کار بهتر است که گودال هایی به اندازه ریشه نهال ایجاد کنید و نهال را در گودال قرار بدهید و آن را با خاک بپوشانید. فاصله گودال ها 1 تا 1.30 متر می باشد. برای اینکه در اطراف گیاه گوجی بری علف هرز رشد نکند و رطوبت خاک حفظ شود، بهتر است که روی خاک و اطراف گیاه را مالچ بپاشید.

پرورش و کاشت بذر گوجی بری در خانه (گلدان): بذرهای گوجی بری را 3 الی 4 ساعت در داخل آب خیس کنید. داخل لیوان های یکبار مصرف، ترکیبی از خاک پیت ماس، کوکوپیت و پرلیت پر کنید و خاک را مرطوب کنید.

بذرها را از آب خارج کنید و در داخل خاک به آرامی فشار دهید تا بذر با خاک تماس پیدا کند. مجددا روی بذرها به اندازه 2 الی 3 میلی متر خاک بریزید سپس روی بذرها را با آبپاش مرطوب کنید. روی خاک را با با نایلون شفاف بپوشانید. این کار برای کاهش رطوبت می باشد. در صورت مشاهده جوانه ، پوشش نایلونی را از روی لیوان ها بردارید. مدت زمان جوانه زدن حدود 7 تا 10 روز می باشد.

پس از اینکه جوانه ها 3 برگه شدند، آنها را به گلدان بزرگتری منتقل کنید. گلدان ها را در مکان پر نور قرار دهید، زیرا این گیاه به نور کافی نیازمند است. زمانی که ارتفاع گوجی بری به 10 سانتی متر رسید ، گیاه را چند ساعت به بیرون از خانه ببرید و مجددا به داخل برگردانید.

گیاه گوجی‌بری حداقل 8 ساعت نور آفتاب نیاز دارد. نور فراوان باعث افزایش محصول و میوه‌های مغذی بیشتری می‌شود. اگر این گیاه در داخل ساختمان قرار دادید و نور کافی ندارید با یک لامپ فلورسنت می‌توان کمبود نورخورشید را جبران کنید و اگرمشاهده کردید که گیاه به سختی رشد می‌کند لامپ را در تمام طول روز و شب روشن نگه دارید.