راهکار های حفاظت از لوله PVC فاضلابی

 در شرایطی که لوله های فاضلابی PVC به درستی توسط تکنسین ماهر نصب شوند. بیشتر سالم مانده و به مقدار زیادی از شکستن و صدمه دیدن آنها جلوگیری می شود. لوله های فاضلابی PVC توسط مواد اولیه مناسب و قابل اعتماد ساخته شده اند. و دارای طول عمر خوبی می باشند. و در مقابل مواد قلیایی و شیمیایی مقاومت بالایی دارد. به همین جهت از آنها هم در زمینه آبرسانی و هم فاضلابی استفاده می شود. اما با این وجود راهکار هایی جهت حفاظت از آنها وجود دارد که تعدادی از این موارد را با هم بررسی می کنیم.

استفاده از لوله PVC فاضلابی متناسب با فشار فاضلاب: از جمله عواملی که هنگام نصب این سازه ها به ویژه در زمینه فاضلابی باید مورد توجه قرار گیرد. میزان فشار فاضلاب است. به عبارتی اندازه و قطر ی که مورد استفاده قرار می گیرد  باید متناسب با مقدار فشار فاضلابی باشد. که قرار است از آن عبور کند. تا شکستن و نشتی آنها به حداقل برسد.

محافظت کردن از لوله PVC فاضلابی با تبدیل کردن سنگ ها و سنگ ریزه های اطراف آن به خاک نرم: در بعضی مواقع این سازه ها هنگام تماس و اصطکاک با سنگ و یا سنگ ریزه ها زیر زمینی صدمه می بیند. در این شرایط هنگام نصب آنها توسط نصاب باید سنگ های اطراف را با دستگاه های مخصوص به خاک نرم تبدیل کنند و همچنین اطراف آنها را با شن و یا خاک نرم بپوشانند.

لوله PVC فاضلابی دارای مقاومت بالایی هستند

محافظت از لوله های PVC فاضلابی در مقابل شرایط جوی

لوله PVC فاضلابی نباید زیاد در معرض نور خورشید قرار بگیرند، زیرا موجب پوسیدگی و شکنندگی آن می شود. اگر بنا بر دلایلی در مقابل تابش نور مستقیم آفتاب به کار برده شدند. باید اقداماتی چون رنگ کردن، پوشاندن و... جهت حفظ آنها در مقابل نور خورشید انجام گیرد.

محافظت کردن از لوله PVC فاضلابی در مقابل هوای سرد: هرچند که از مواد بهتر و انعطاف پذیر تری نسبت به جنس های  پلاستیکی و فلزی ساخته شده است. اما باز هم دارای نقطه ی شکست هستند. به این معنی که سرد شدن هوا باعث تغییر حجم خاک شده و در نهایت این تغییر حجم منجر به ترک خوردن و شکستن آنها می شود. بنابراین یکی از راهکارها برای حفاظت از آنها در مقابل سرما نصب کردن در عمق نیم متر یا چند ده سانتیمتر زیر زمین می باشد. در این صورت خاک در معرض تغییرات جوی نیست و آنها نمی شکنند.