لوله های فولادی

لوله های فولادی یک شکل استوانه ای و توخالی و از جنس فولاد می باشند . که زیر مجموعه ی لوله های فلزی هستند . لوله های فلزی به 3 بخش : چدنی ، آهنی ، فولادی تقسیم می شود .

از زمانی که لوله های فولادی وارد صنعت ساخت و ساز شده اند ، شکل و مقاومت آن ها مدام رو به پیشرفت است که معمولا در لوله کشی آب و فاضلاب به کار می گرفته می شوند و انواع مختلفی در سایز و ضخامت های مختلف دارند .

مزایای لوله های فولادی

1-مقاومت بالا ، 2-امکان تولید انواع لوله فولاد، در انواع مختلف ، 3- افزایش مداومت با اتصالات جوشی

حفاظت از لوله های فولادی

یکی از مشکلاتی که لوله های فولادی ممکن است به آن دچار شوند خوردگی و زنگ زدگی و عوامل دیگر است. یکی از راه های حفاظت از لوله های فولادی ، حفاظت کاتدی می باشد که از خوردگی آن ها کاسته و آن را کند تر می کند .که به طور وسیع در مورد لوله های توزیع و انتقال گاز و آب صورت می گیرد .

حفاظت از لوله های فولادی

حفاظت کاتدی با اعمال جریان الکتریکی خارجی یا تماس با یک آند،که روی سطح فلز، مد نظر که مناطق کاتدی و آندی را دارا باشد ، صورت می گیرد .

که در این صورت منطقه های آندی به کاتد تبدیل و دستگاه وتجهیزات مورد نظر ، مورد حفاظت قرار می گیرد . که یکی از روش های مد نظر و مورد استفاده که به طور رایج ،برای حفاظت از لوله های فولادی که در هر بخشی باشند ، به کار گرفته می شود .

مکانیزیم کاتدی ، یک سری جریان های خارجی و یک منبع خارجی نیاز دارد تا جریان مورد نیاز را برای حفاظت اعمال کند .و دارای یکسری استاندارد ها و تست پوشش برای اجرای مکانیزم کاتدی در لوله های فولادی می باشد