مزیت استفاده از لوله پلی اتیلن آبی

 

امروزه ، در کارهایی که نیاز به آب رسانی می باشد ،مخصوصا در کارهای کشاورزی، بهترین و راحت ترین  راه  برای انتقال آب ، استفاده از لوله پلی اتیلن است که به رنگ سیاه است و با یک خط آبی از دیگر لوله ها تفکیک داده می شود.

 لوله  پلی اتیلن برای اینکه با دستگاه های پیشرفته  ساخته می شود ،می تواند در مصرف های مختلف، مورد استفاده قرار گرفته شود

این لوله ها ، برای مصارف کشاورزی ، بیشتر  بصورت کلاف و یا شاخه تولید میشود که حمل انها راحت بوده و اجرای ساده ای داشته باشد

به دلایل اینکه در ایران با بحران آب مواجه هستیم و همچنین رشد زیاد جمعیت و مصرف  زیاد آب، معمولا  به فکر  راه و روشی  برای مصرف بهینه آب هستند.  این روزها بیشترین میزان مصرف آب، برای مصارف کشاورزی است،و بیشترین مواردی که آب به هدر می رود نیز در بخش کشاورزی است می باشد، و این هدر رفت آب ،  بخاطر استفاده ناصحیح و سنتی ، برای اراضی کشاورزی است . چرا که در روش سنتی از آب به طور مناسب استفاده نمی شود و مقدار زیادی از آن به هدر می رود.

                                                                            لوله پلی اتیلن آبی

استفاده از لوله پلی اتیلن ، به خوبی می تواند باعث شود که در مصرف آب ، صرفه جویی شود.

لوله پلی اتیلن آبی ، برای استفاده بهینه و سالم از آب تولید شده اند. این لوله ها به لوله های تک جداره مشهورند که در سایزهای مختلف و فشارهای کاری گوناگون ، تولید می شوندف که بستگی به نوع  مواد اولیه ای که در تولید آنها به کار رفته است ، فشارهایی بین دو تا چهل اتمسفر را تحمل می کنند.

یکی از ویژگی های مهم لوله پلی اتیلن آبرسانی این است که در درون آن رسوب تشکیل نمی شود. و از نظر قیمت و اقتصادی ، بسیار مقرون به صرفه هستند.

زین الکتروفیوژن آبی چیست

 

الکتروفیوژن در حقیقت یک نوع جوشکاری پلی اتیلن است که مختص لوله های از همین جنس است.

 زین الکتروفیوژن یک سه راهی   یا رابطی است که به کمک آن می توان از لوله پلی اتیلن در شبکه های آب رسانی استفاده کرد. این اتصالات را معمولا به خاطر ضریب اطمینان بالایی که دارند ، در شبکه های گاز رسانی استفاده می شوند.

به  از مواد پلی اتیلن و بدون استفاده از مواد پرکننده و در فشار 16 بار تولید می کنند.

 

                                                 زین الکتروفیوژن

                                                                      

زین الکتروفیوژن درحقیقت رابطی است که برای اتصال دو لوله که هم سایز نیستند به کار می رود ، یعنی برای کاهش سایز لوله پلی اتیلن  آب رسانی می باشد.

وقتی که این اتصالات به وسیله جوش به  لوله متصل شدند، در حقیقت جدا کردن آنها غیر ممکن است.

 

 

https://totaledenstore.com.au/irrigation/electrofusion-tapping-saddle-sdr11/

http://www.parsethylene-kish.com/separsekish/default.aspx?page=Document&app=Documents&docId=11473&docParId=11465