زین الکتروفیوژن پلی اتیلن گازی چیست؟

ابزارالکتروفیوژن محصول مهم صنعتی در اتصالات لوله پلی اتیلن است که در اصل برای کاهش سایز لوله های خطوط گاز و آب مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از زین الکتروفیوژن می توان به راحتی تمام اتصالات پلی اتیلن را به یکدیگر وصل کرد. زین الکتروفیوژن سایزهای مختلفی دارد و برای اتصال دو سایز نزدیک لوله های پلی اتیلن به یکدیگر، مورد استفاده قرار می گیرد تا از انقباض و انبساط در طول خطوط لوله جلوگیری شود. از جمله می توان به الکتروفیوژن با اندازهmm  110*125 اشاره کرد که برای تبدیل لوله های پلی اتیلن با قطرهایی در این ابعاد به کار برده می شود. البته تمام ابعاد پلی اتیلن تولید می شوند و می توان برای تمام اندازه های لوله های پلی اتیلن از آن استفاده کرد. در واقع از زین الکتروفیوژن زمانی استفاده می شود که هدف کاهش اندازه لوله های خطوط گاز رسانی باشد.

کاربرد اتصالات الکتروفیوژن لوله های پلی اتیلن

تولید این اتصالات بسیارضروری و کاربردی است و معمولا در اتصالات لوله کشی مختلف خطوط انتقال گاز و آب مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در اتصال لوله های پلی اتیلن غیر هم اندازه به کار می رود تا بتوان بهترین اتصال از لوله های پلی اتیلن را برای انتقال گاز و آب ایجاد کرد. علاوه بر این به کار بردن الکتروفیوژن موجب افزایش مقاومت خطوط لوله کشی می شود. از دیگر خصوصیات الکتروفیوژن می توان به کم بودن وزن، اتصال راحت و سریع، محکم بودن و طول عمر زیاد آن اشاره کرد که باعث افزایش کاربری این اتصالات می گردد.

پارسی کار

ابزارآلات الکتروفیوژن در اتصالات لوله پلی اتیلن

 

با استفاده از زین الکتروفیوژن می توان به آسانی از لوله های پلی اتیلن در شبکه های گاز رسانی استفاده کرد و برای وصل کردن الکتروفیوژن به لوله های پلی اتیلن باید از آچار مخصوص استفاده کرد. این انشعاب گیری اتصالات به لوله هایی با اندازه های کوچکتر، از طریق کوپلر الکتروفیوژن امکان پذیر است. به خاطر اینکه اتصالات الکتروفیوژن بسیار مقاوم و نفوذناپذیر هستند، موجب می شود که تمام سیستم لوله کشی آب بندی شود.