در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
www.parsikar.com

آگلونما

آگلونما

  • گل و گیاهان زینتی گل وگیاه زینتی
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
  •    تهران جمهوری
  • قیمت : توافقی
  • تهران ، جمهوری

از آنجایی که این گیاه توانایی حذف بنزین و فرمالدئید را از هوای اطراف خود دارد، ناسا آن را در لیست ده گیاه برطرف تصفیه کننده هوا قرار داده است و به همین دلیل این امکان وجود دارد که روزی فضانوردان این گیاه را در فضا پرورش دهند.چنانچه در این بخش از نمناک گفته ایم نخشید نه تنها می ‎تواند هوای موجود در منزل شما را تصفیه کند، بلکه می ‎تواند زیبایی خیره کننده نیز به منزل شما ببخشد. 

 

مراقبت از این گیاه که از انواع مختلفی برخوردار است، بسیار آسان است . اگرچه برخی از انواع این گیاه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند اما سایر انواع آن نیز دارای زیبایی خیره کننده ای هستند. 

- نور و دما

گونه های تیره تر گیاهان نخشید که نیازمند نور کمتری هستند، برای نگهداری در دفاتر کاری از محبوبیت بالایی برخوردارند و انواع مختلف این گیاه نیازمند نور کم و غیر مستقیم آفتاب هستند و حتی در زیر نور چراغ های فلور سنت نیز توانایی رشد کردن دارند اما بهتر است از قرار دادن این گیاهان در نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

اگر مایل به پرورش این گیاه در باغ خود هستید، بهتر است این گیاه را در مناطقی گرم تر که دارای سایه و نور کمتری هستند، پرورش دهید.

این گیاهان نیازمند دمای 18 تا 29 درجه سانتی گراد هستند و مناسب مناطق سرد نمی ‎باشند و بنابراین از نگهداری این گیاه در مناطقی که دارای دمای کمتر از 15 درجه سانتی گراد هستند، خودداری کنید.

- آب و رطوبت

گیاهان نخشید، در شرایط کم آبی از مقاومت بالایی برخوردارند اما نباید برای مدت طولانی بدون آب بمانند و در حالت نرمال، اجازه ندهید خشکی خاک به بیش از 25 تا 30 درصد برسد.

این گیاه به طور طبیعی قادر به تامین کردن رطوبت مورد نیاز خود از هوای اطراف خود می ‎باشد اما برای آسان تر کردن این روند بهتر است گاهی اوقات برگ های گیاه خود را با اسپری مرطوب کنید.

از قرار دادن گیاه نخشید در زیر فن های تهویه هوا و یا بخاری خودداری کنید زیرا این امر موجب خشک شدن گیاه و از بین رفتن رطوبت مورد نیاز آن خواهد شد. 

- خاک

خاک گیاه نخشید همیشه باید دارای مقداری رطوبت باشد و البته باید دقت کنید که آبیاری بیش از حد این گیاه نیز موجب آسیب رسیدن به ریشه های آن می ‎شود و باید بعد از آبیاری آن، آب اضافی از سوراخ های موجود در انتهای گلدان، خارج شود .

بهتر است برای مراقبت بهتر از گیاه نخشید خود از خاک حاوی نیتروژن و غنی از مواد معدنی استفاده کنید و همچنین لازم به ذکر است خاک این گیاه باید نرم باشد تا هوا به راحتی درون آن جریان پیدا کند.

خاک ملایم اسیدی در دامنه PH 5.5 تا 6.5 برای پرورش بهتر این گیاه، توصیه می ‎شود. 

- کود

این گیاه نیازمند کود نمکی حاوی ازت می‎باشد. این امر به رشد بهتر و بارور شدن گیاه کمک فراوانی می ‎کند و بهتر است کود دهی به این گیاه در طول فصل های بهار و تابستان به صورت ماهانه و در طول فصل های پاییز و زمستان به صورت یک ماه در میان انجام شود.

ثبت آگهی
v