در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
www.parsikar.com

کنترلر و تایمر آبیاری

کنترلر و تایمر آبیاری

  • خدمات فنی مهندسی متریال آبیاری قطره ای
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
  •    تهران جمهوری
  • قیمت : توافقی
  • تهران جمهوری

کنترلر یا تایمر آبیاری قطره ای هانتر در دو نوع فضای باز (Outdoor) و فضای بسته (Indoor) به مشتریان عزیز ارائه می شود. تفاوت بین دو تایمر Indoor و Outdoor در این است که در سیستم بسته یا Outdoor، کنترلر با دریافت اطلاعات عددی از حسگر ها، که از قبل تعیین کرده ایم، فرمان های باز و بسته شدن شیر برقی را صادر می کند و باعث ایجاد تغییرات در سیستم آبیاری می شود. مثلا می توان تعیین کرد اگر سنسور رطوبت زیر 20 درصد شد، شیر برقی شماره 2 شروع به کار کند. در سیستم Outdoor یا فضای باز تمامی فرمان ها از قبل تعیین و به کنترلر داده شده است. به عنوان مثال، ساعت 14 هر روز شیر برقی آبیاری شماره 3 به مدت 2 ساعت قطعه 4 را آبیاری کند. بنابراین کنترلر هانتر نیاز به نصب سنسور دما و رطوبت و تابش خورشید و غیره ندارد. به همین علت باید دوباره این کنترلر آبیاری قطره ای را تنظیم کرد، چون در برابر تغییرات محیطی و اقلیمی پاسخی دریافت نمی کند. این سیستم ارزان تر است و انعطاف پذیری بالایی دارد.
 همان طور که از اسم تایمر آبیاری مشخص می باشد ، از این دستگاه های هوشمند برای اتوماتیک نمودن آبیاری استفاده می شود . در حالت کلی می توان انواع دستگاه اتوماتیک آبیاری را به دو دسته تقسیم بندی نمود : 

۱- تایمر آبیاری خانگی ( مخصوص فضا های کوچک مانند باغچه – گلدان ها – فلاور باکس و … )

۲- کنترلر آبیاری اتومایتک ( مخصوص باغ های بزرگ با بیش از ۶۰ درخت – مزارع کشاورزی – زمین های فوتبال – زمین گلف و … )

تایمر های آبیاری انواع مختلف با برند های گوناگونی را دارا می باشند ، همچنین قابل ذکر است که تایمر آبیاری خانگی به دو مدل تک خروجی و دو خروجی ( تک کاناله و دو کاناله ) تقسیم بندی می شود . در صورتی که شما یک شیر آب دارید و باغچه ای با ابعاد متوسط و تعداد درخت حداکثر ۱۵ تا ۲۰ عدد دارید از مدل تک خروجی استفاده نمایید . در صورتی که تعداد درختان شما بیشتر هست می تواند از مدل دو خروجی استفاده کنید . در این حالت نصف درختان را با یک خروجی در مرحله اول آبیاری می کنید و بعد از آن الباقی درختان بعد از اتمام آبیاری مرحله اول شروع به کار می کند . مثلا ساعت ۷ تا ۷:۳۰ برای درختان سری اول و از ساعات ۷:۳۰ تا ۸ برای درختان سری دوم آبیاری می گردد . همچنین اگر شما دو عدد باغچه دارید با یک شیر آب و یا دو مدل آبیاری مختلف دارید ( یک سری گلدان و گل و سری بعدی درختان ) در این حالت هم می توانید از تایمر های دو خروجی استفاده کنید . مثلا برای گل ها برنامه ریزی آبیاری روزانه انجام دهید و برای درختان برنامه ریزی آبیاری مثلا هر سه روز یکبار صورت خواهد گرفت .

ثبت آگهی
v