انواع لوله فولادی از لحاظ روش تولید و ویژگی ها

لوله فولادی را می توان به چند روش تقسیم بندی کرد،

  1. لوله های فولادی درز دار-لوله فولادی بدون درز
  2. لوله فولادی ST37 آهنی(غیر آلیاژی)- لوله های فولادی آلیاژی

لوله های فولادی غیر آلیاژی درزدار مصارف گسترده ای در صنعت آب، نفت و گاز و پتروشیمی دارند و معمولا لوله های با سایز بالاتر به صورت درزدار تولید می شوند.

از میان روش های مختلف تولید به چند روش رایج بسنده میکنیم.

 

  • لوله های فولادی درزدار ERW
  • لوله فولادی درزدار مخفی
  • لوله های فولادی درزدار اسپیرال
  • لوله فولادی اسپیرال
  • لوله های فولادی تولیدی به روش خمش غلطکی
  • لوله های فولادی پوشش دار
  • لوله فولادی پوشش دار

روش Electric resistance welded (ERWpipe

لوله‌ های فولادی درز دار تا تا طول 18 متر از قطر 8 الی 24 اینچ و ضخامت تا 6/20 میلیمتر  تولید می شوند. کیفیت لوله فولادی تولیدی در تطابق با استانداردهای معتبر بین‌المللی از جمله API5L و همچنین مشخصات تکمیلی مشتریان است.

به علاوه بر حسب نیاز بازار، امکان تولید پروفیل‌های سنگین و مقاطع مربع و مستطیل تا ابعاد حداکثر 500×500 و 400×600 میلیمتر نیز میسر می‌باشد که این تولیدات در تطابق با استانداردهای بین‌المللی از جمله DIN/EN 10219 تولید می‌شوند.

در پروسه تولید  ابتدا ورق‌های فولادی که به صورت کلاف می‌باشد در ابتدای خط تغذیه قرار گرفته و پس از جوشکاری سرو ته کلاف به یکدیگر، به انباره ورق هدایت می‌شوند.

پس از فرزکاری لبه‌های طولی با توجه به مشخصات مورد نیاز مشتری، سطح ورق تحت آزمون آلتراسونیک قرار می‌گیرد. سپس با عبور از قسمت فرمینگ و فشار غلطک‌ها، لبه‌های ورق با جوش مقاومتی فرکانسی بالا در همدیگر جوشکاری گردیده، ضمن عبور از دستگاه آلتراسوینک اتوماتیک و انجام عملیات حرارتی بر روی جوش طولی، لوله‌ها در طول مورد نیاز برش داده میشوند.

در ادامه پروسه تولید، ‌منطقه محیطی دو سر لوله با دستگاه آلتراسونیک کنترل شده و دو سر لوله فرزکاری می‌شود. سپس لوله تحت آزمون هیدرواستاتیک قرار گرفته و نهایتاً جوش طولی لوله با دستگاه آلتراسونیک و X-RAY تحت آزمون قرار گرفته و پس از توزین و مارک زنی به انبار محصول هدایت می‌گردد.